Filozofia naszej szkoły
"Learning is like healing, it happens over time"

• Czas spędzony na zajęciach jest bardzo cenny. Wykorzystujemy go maksymalnie, dlatego obowiązuje pełna koncentracja uwagi i intensywne uczestnictwo.

• Zajęcia są dokładnie zaplanowane, ale przebieg poszczególnych lekcji dostosowujemy do potrzeb i życzeń uczących się.

• Nie ma jednej uniwersalnej metody nauczania języka obcego dobrej dla wszystkich. Ludzie mają różne wzorce uczenia się, lektorzy zawsze biorą to pod uwagę i stosują różnorodne metody i style pracy na lekcji.

• Nauka w naszej szkole nastawiona jest na umiejętności praktyczne - po naszych kursach ludzie mają rozumieć i mówić po angielsku, a nie dyskutować po polsku o gramatyce czy słownictwie tego języka.

• Małe jest piękne. Tworzymy wyłącznie małe grupy, aby zapewnić odpowiednią uwagę każdemu z uczestniczących w zajęciach.

• Nauka wymaga zrozumienia i współpracy - pomiędzy uczącym się i nauczycielem oraz pomiędzy wszystkimi uczącymi się w jednej grupie.

• Nauka języka nigdy się nie kończy. Uczestnictwo w naszym kursie to tylko część większej całości. Płynna znajomość wymaga stałego kontaktu z językiem poprzez film, literaturę, prasę, internet, wyjazdy wakacyjne, używanie języka w pracy, kursy konwersacyjne.

• Na kursach wymagamy intensywnej pracy. Im więcej wysiłku włożysz w naukę tym lepsze i szybsze będą rezultaty. Lektor ma za zadanie zorganizować twoją naukę, ale żaden nauczyciel nie może nauczyć się języka za ciebie.

• Nauka języka to ciężka i czasem żmudna praca, ale także rozbudzanie zainteresowań i zabawa. Na zajęciach dbamy o ciekawą tematykę, miłą atmosferę i odpowiednią dawkę dobrego humoru.